Brigáda z domova

Pracovat z domova bylo vždy oblíbené, poslední dobou je to však ještě žádanější díky koronaviru. Možností jak si tak lze vydělat je spousta, jednou z nich je copywriting.

Nebudeme tedy zmiňovat různé nesmyslné výdělky jako klikačky, dotazníky nebo pyramidy. Také přeskočíme odborné pozice, protože například programovat určitě neumí každý, další práce jako online marketing také většinou nejsou pro studenty to pravé. Najít práci z domova na Jobs.cz a dalších pracovních portálech je často jako hledat jehlu v kupce sena.

 

Možností je tedy začít jako copywriter. Přesněji jde o psaní textů, článků či popisků produktů v e-shopech. Standardně si vyděláte podle toho, kolik toho napíšete a jakou cenu si sami domluvíte. Jedná se tedy zkrátka o známá pravidla nabídky a poptávky. Čím více zkušeností máte, tím více si za svou práci můžete samozřejmě říct. Bez zkušeností obvykle začínáte zhruba na 50 Kč za 1 800 znaků (včetně mezer), později už je to nesrovnatelně více a ceny jsou minimálně do řádů stovek. Jako prací v plném úvazku si ze začátku určitě nevyděláte, nicméně například pro studenty na Erasmu nebo nyní v karanténě je to zcela ideální.

 

Ukázka prostředí systému Copywriting.cz

 

Kde získat práci jako copywriter?

  • Webtrh.cz – zde vložíte vlastní nabídku nebo se můžete ucházet o zveřejněnou [poptávku], jde v podstatě o lepší forum, proto je nutné počítat se složitějším domlouváním a rizikem podvodu. Je tedy vhodné se rozhodovat i na základě hodnocení od jiných uživatelů.
  • Copywriting.cz – jde o systém určený přímo ke copywritingu a sami ho spokojeně využíváme. Funkce jsou automatizované, vše je jednoduché a nechybí záruky bezproblémových obchodů. Můžete zde dokonce prodat již dříve napsané a nepoužité texty. [Vyzkoušet]
  • Facebook skupiny – zakázky lze získat i na sociálních sítích, nicméně není to úplně snadné. Vyzkoušet můžete například skupinu [Jsem copywriter].


Další podobné materiály na webu:

💾 Stáhnout materiál   🎓 Online kurzy
error: Content is protected !!